Přecházíme na novou adresu Na Severu.org a na tomto blogu zůstane pouze archív dříve vydaných článků, alespoň po nějaký čas. Pokud jste sem chodili rádi, tak věříme, že vás nový web potěší. Nashledanou!
21 června 2018
03 června 2018
Touha po rovnosti ničí svět, vzchopte se, vzkazuje kanadský profesor mužům
Adam Hájek
Odpůrci politické korektnosti ho zbožňují, levicoví liberálové nad jeho argumenty skřípou zuby. Kanadský psycholog Jordan Peterson se v poslední době stal duchovním vůdcem tradicionalistů, které znervózňuje směřování západní společnosti. Podle zámořských médií je jedním z nejvlivnějších intelektuálů současnosti.
Mluví se o tom od překvapivého vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Politické boje dnes nerozhoduje ekonomický program, ale ožehavé otázky identity a kulturních a společenských hodnot. Amerika je hluboce rozdělená a tisk píše o „kulturních válkách“.
Na jedné barikádě stojí stoupenci tradiční rodiny, na druhé bojovníci za práva sexuálních menšin. Majitelé střelných zbraní stojí proti aktivistům za tužší kontrolu. Odpůrci potratů proti stoupencům plánovaného rodičovství. Feministky proti konzervativcům považujícím MeToo za hon na čarodějnice.
V řadách kulturních konzervativců nedávno zaujal přední postavení 55letý profesor psychologie z Kanady, který působí trochu staromódním dojmem, ale svými názory dokázal strhnout statisíce lidí. Jeho hlavní poselství zní jednoduše: západní společnost ve jménu pokroku páchá sebevraždu.
A Jordan Peterson má návod, jak rozklad zastavit. „Musíme opět oprášit své staré hodnoty a řídit se jimi,“ řekl listu The New York Times.
23 května 2018
SOTT Proměny Země – duben 2018: extrémní počasí, planetární chaos, jasné bolidy
Tento duben jsme byli svědky rekordního sněžení na severu, severovýchodě a středozápadě Spojených států, spolu se silnými větry a záplavami způsobené táním ledu, takže stovky tisíc lidí byly bez světla a jejich domy byly zničeny. Některé části Evropy a severní Asie také měly svůj podíl neobvyklého sněhu a nízkých teplot... ano, to vše v dubnu, kdy mělo nastupovat jaro.
Velmi silné deště, záplavy a obrovské krupobití během dubna způsobily vážné problémy, kdy se s následky potýkal Blízký východ, Keňa, Jihoafrická republika, střední Amerika a jih USA.
Zatímco se po celém světě nadále objevovaly mnohé závrty, otevřely se i obrovské praskliny v zemi, které znepokojily mnoho lidí. Někteří výzkumníci připisují takové praskliny zkapalňování zemních vrstev pod povrchem kvůli silným dešťům a záplavám, ale je třeba také vzít v potaz zpomalení rychlosti rotace Země a vliv vesmírné radiace, když zvažujeme tento nárůst geologické aktivity... zemská kůra se podle všeho "otevírá".
Dubnová sopečná aktivita v Ohnivém kruhu nadále zůstává vysoká a nejsou žádné známky, že by se intenzita snížovala.
Mělo by se vždy pamatovat na to, že tyto druhy ničivého počasí, které vidíme po celém světě, mají významný škodlivý účinek na plodiny a hospodářská zvířata, což se v budoucnu projeví na globální ekonomice.
Pokud se vám video líbí, prosíme, sdílejte!
23 dubna 2018
SOTT Proměny Země - březen 2018: extrémní počasí
[České titulky v nastavení přehrávače]
Během března udeřily čtyři bouřkové systémy, tzv. Nor'easters, na východní pobřeží Spojených států a Kanady, přinesly sebou arktické podmínky a metry sněhu, miliony lidí zůstaly bez elektřiny, byla narušena doprava a došlo k poničení plodin. Je zajímavé, že čtvrtý Nor'easter dorazil pár hodin po jarní rovnodennosti. Bouře v Texasu a Alabamě přinesly obrovské krupobití, které způsobilo rozsáhlé škody v mnoha krajích. Mezitím Kalifornie zažila jedny z nejhorších povodní za poslední desetiletí a rekordní sněžení zasáhlo další oblasti na americkém západě.
Na druhé straně Atlantiku, Velká Británie nadále trpěla ničivou "Bestií z východu", která spojila síly s bouří Emma, což vedlo k nízkým teplotám a novým rekordům množství sněhu pro březen. Zbytek Evropy si také vybral svůj podíl neobvykle extrémní zimy, s jinak vzácným sněženími v Itálii, Španělsku, Portugalsku a Rumunsku. Mezitím zamrzlé kanály v Amsterdamu ohromily místní obyvatele.
Saúdská Arábie byla v březnu opět a znovu zasažena (dříve vzácným) sněžením, krupobitím a záplavami. Keňa protrpěla jedno z nejvydatnějších období dešťů, s rekordními povodněmi, sesuvy půdy a 3 km dlouho prasklinou v zemi, která ochromila dopravu a zmátla místní obyvatele. Mezitím Alžírsko bylo pokryto neobvyklým sněžením, které rovněž narušilo dopravu a poškodilo plodiny.
Austrálie během března nadále trpěla pod náporem silných dešťových srážek, krupobití a povodní, a to nejen po tropickém cyklónu Marcus, který udeřil na Darwin a způsobil rozsáhlé škody.
Zvířecí království nám zřejmě také sděluje, že něco není v pořádku s našim životním prostředím: během března jsme byli svědky další série incidentů rozzuřených zvířat, uvízlých velryb a delfínů, a hromadného úhynu zvířat. Nedávné zprávy, že oceánské proudy naší planety procházejí dramatickou změnou, jenom přispívá k poměrně mrazivému globálnímu výhledu.
Pokud se vám video líbí, prosíme, sdílejte!
02 dubna 2018
Pět feministických lží které bereme jako samozřejmé
Pierre Lescaudron
Sott.net
„Sexualita je pro feminismus jako práce pro marxismus... formování, směrování a vyjadřování sexuality organizuje společnost do dvou pohlaví: ženy a muže. Toto rozdělení je základem všech sociálních vztahů.“
Catharine MacKinnonová, Směrem k feministické teorii státu [Toward a feminist theory of the state]
Před několika lety jsem se vydal na nečekanou cestu do feministické králičí nory. Bylo to v roce 2014, kdy se mě má babička zeptala na vítěze soutěže Eurovize a já jsem ji nemohl vysvětlit, kdo jím je: Conchita Wurst, muž, který se obléká jako žena a který se líčí, ale má vousy.
Když se na to zpětně dívám, tak si uvědomuji, že tato cesta byla bolestivý proces, pravděpodobně proto, že se to dotklo něčeho hluboko ve mně. Údaje, které jsem objevil, byly v rozporu s mým instinktem ochraňovat, což je něco, co je v mužích pevně zakořeněno. Zatímco ženy jsou nastaveny, aby se staraly a pečovaly, muži jsou nastaveni zaopatřovat a chránit.
Když se na to zpětně dívám, tak si uvědomuji, že tato cesta byla bolestivý proces, pravděpodobně proto, že se to dotklo něčeho hluboko ve mně. Údaje, které jsem objevil, byly v rozporu s mým instinktem ochraňovat, což je něco, co je v mužích pevně zakořeněno. Zatímco ženy jsou nastaveny, aby se staraly a pečovaly, muži jsou nastaveni zaopatřovat a chránit.
Takže když je muž vystaven ženám, kterou jsou oběťmi (jak
jsou vyobrazovány feministickým příběhem), spustí to jeho základní instinkt a
sociální povinnost chránit. Navíc převládající instinkt a hluboké kulturní hodnoty mají tendenci bránit jakémukoli řádnému intelektuálnímu fungování.
Výše uvedené může být jedním z důvodů, proč je role žen jako oběťí tak zásadní
pro feministickou ideologii. Může to být také jeden z důvodů, proč tolik mužů
slepě přijímá feministické názory.
Poohlédnutí zpět do roku 2000: Vědecky dokázáno - sníh se brzy stane věcí minulosti (tvrdí klimatičtí vědci)
Charles Onians
The Independent
20. březen 2000
Komentář: Byli tak daleko od pravdy, že ani nemohlo jít o omyl.
The Independent
20. březen 2000
Komentář: Byli tak daleko od pravdy, že ani nemohlo jít o omyl.
© Ben Cawthra / LNP Toto auto v Buckinghamshire, Anglie muselo být 10. prosince 2017 vyproštěno ze sněhu. Klimatičtí vědci tvrdili, že k tomu nemělo dojít. |
Britská zima zítra skončí s dalšími známkami probíhající výrazné změny v životním prostředí: sníh začíná mizet z našich životů.
Sáňky, sněhuláci, sněhové koule a to vzrušení, kdy po probuzení zjistíme, že venku nasněžilo, jsou stále rychleji mizící částí britské kultury, jelikož teplejší zimy - které vědci připisují globální změně klimatu - vedou nejen k méně častým bílým Vánocům, ale i méně bílým lednům a únorům.
První dva měsíce roku 2000 byly prakticky bez významného sněžení na většině území nížinné Británie a prosinec přinesl na jihovýchodě jen mírné sněžení. Jedná se o pokračování trendu, který se v posledních 15 letech stále více projevuje: na jihu Anglie například od roku 1970 do roku 1995 padal sníh a mrznoucí déšť v průměru 3.7 dne, zatímco v letech 1988 až 1995 byl průměr 0.7 dne. Poslední významné sněžení v Londýně bylo v únoru 1991.
Globální oteplování, oteplování atmosféry v důsledku zvýšeného množství průmyslových plynů, je v současné době mezinárodním společenstvím přijímáno jako skutečnost.
Komentář: Ne, bylo přijato jako realita bláznivým společenstvím.
Průměrné teploty v Británii byly v devadesátých letech takřka o 0.6°C vyšší než v letech 1960-90 a odhaduje se, že během příštího století budou každých deset let růst o 0.2°C. Osm z deseti nejteplejších let bylo naměřeno v devadesátých letech.
Oteplování se však dosud projevuje jako zimy, které jsou méně chladné, než jako teplejší letní měsíce. Podle Dr. Davida Vinera, vedoucího vědeckého výzkumu na oddělení klimatického výzkumu (CRU) na University of East Anglia, se během několika let sníh v zimě stane „velmi vzácnou a vzrušující událostí“.
„Děti prostě nebudou vědět, co je sníh,“ řekl.
27 března 2018
SOTT Proměny Země - únor 2018: extrémní počasí, planetární změny, bolidy
Jak postupuje sluneční minimum, teploty pod bodem mrazu a sněžení nadále překonávaly únorové rekordy. Kanada a USA zažily další polární úder z nyní rozštěpeného „polárního víru“, který v Kanadě stlačil pocitovou teplotu na -62 °C a pokryl většinu severní, střední a východní části USA hlubokým sněhem. Studený úder také pronikl do Evropy a částí Asie. Tato ,bestie z východuʻ přinesla silné sněžení do velké části Evropy, kdy v některých částech bylo chladněji než v Arktidě!
Čína byla zasažena silným sněžením, které narušilo dopravu a lety, zatímco Japonsko mělo jednu z nejhorších zim za posledních několik desetiletí. Sníh také zasypal neobvyklá místa, jako Spojené arabské emiráty a Maroko.
Silný déšť způsobil ničivé povodně v Indonésii, na Novém Zélandu, na Kypru a smrtelné sesuvy půdy v Jižní Americe, zatímco sedmdesát řek se vylilo z koryt v oblasti od Velkých jezer až po Texas. Rekordně veliké krupobití padalo v Argentině, zatímco Kalifornie a Saúdská Arábie byly bičovány krupobitím, které způsobilo škody a narušilo provoz na několik hodin.
Ohnivý kruh pokračoval ve zvýšené aktivitě, sopky a bahenní sopky, které byly po celá desetiletí nečinné, se s vervou probouzely, což donutilo úřady k vyhlášení evakuací a omezení letů tisíců cestujících. Tchaj-wan, Papua-Nová Guinea a Mexiko byly také minulý měsíc zasaženy velkými zemětřeseními s tím, jak se blíží perioda maximálního dopadu kosmického záření.
Suché přílivy se celosvětově stávají stále častějším jevem, zatímco hromadné úhyny ryb a uvíznutí zvířat na plážích jsou nadále záhadou pro vědce.
Jasné bolidy se tento měsíc znovu představily ve velkém, zatímco zprávy o nevysvětlitelných hlasitých „explozích“ nadále přibývají po celém světě.
Profesor Jordan B. Peterson: hrdina naší doby?
Patricie Caseyová
Irish Times
Pro ty z vás, kteří znají jeho jméno, je Jordan B. Peterson buď inspirativní fenomén nebo bigotní alternativní pravičák, v závislosti na vašem pohledu. Pro ty, kteří o něm nikdy neslyšeli - stojí za to jej poznat.
Peterson je Kanaďan a profesor psychologie na Torontské univerzitě. Před několika měsíci jsem o něm matně zaslechla, když jsem zaměrila svoji pozornost na Youtube klip, ve kterém se proti němu postavila řada transsexuálních studentů kvůli tomu, že odmítá použít jejich preferovaná zájmena. Můžete se zeptat, co je na tom výjimečného? Protože pro transgenderové lidi je to nyní nakázáno zákonem Bill C-16 kanadské vlády a Peterson to vidí jako útok na svobodu projevu.
Zapomněla jsem na něj do doby, než když s ním asi před měsícem proběhl rozhovor s Cathy Newmanovou na britském Channel 4, kde napadl její nesprávný výklad patriarchátu a platových rozdílů mezi pohlavími. Ve vysílání přiznala, že to byl okamžik typu „dostal jsi mě“, když smetl její argumenty. Od té doby se stal celebritou svobodné řeči a jeho poslední kniha 12 Rules for Life: An Antidote to Chaos (Dvanáct pravidel pro život. Jak se postavit chaosu) je číslo jedna na seznamu úspěšných knih v USA a Británii, dokonce i předstihla Fire a Fury, expozice Trumpova Bílého domu od Michaela Wolffa.
Irish Times
© Toronto Star přes Getty Images
Pro ty z vás, kteří znají jeho jméno, je Jordan B. Peterson buď inspirativní fenomén nebo bigotní alternativní pravičák, v závislosti na vašem pohledu. Pro ty, kteří o něm nikdy neslyšeli - stojí za to jej poznat.
Peterson je Kanaďan a profesor psychologie na Torontské univerzitě. Před několika měsíci jsem o něm matně zaslechla, když jsem zaměrila svoji pozornost na Youtube klip, ve kterém se proti němu postavila řada transsexuálních studentů kvůli tomu, že odmítá použít jejich preferovaná zájmena. Můžete se zeptat, co je na tom výjimečného? Protože pro transgenderové lidi je to nyní nakázáno zákonem Bill C-16 kanadské vlády a Peterson to vidí jako útok na svobodu projevu.
Zapomněla jsem na něj do doby, než když s ním asi před měsícem proběhl rozhovor s Cathy Newmanovou na britském Channel 4, kde napadl její nesprávný výklad patriarchátu a platových rozdílů mezi pohlavími. Ve vysílání přiznala, že to byl okamžik typu „dostal jsi mě“, když smetl její argumenty. Od té doby se stal celebritou svobodné řeči a jeho poslední kniha 12 Rules for Life: An Antidote to Chaos (Dvanáct pravidel pro život. Jak se postavit chaosu) je číslo jedna na seznamu úspěšných knih v USA a Británii, dokonce i předstihla Fire a Fury, expozice Trumpova Bílého domu od Michaela Wolffa.
09 března 2018
Největší epidemická nemoc známá lidstvu
Paul Levy
RealitySandwich
RealitySandwich
Část první
V knize Kolumbus a další kanibalové [Columbus and other Cannibals] domorodý autor Jack D. Forbes ve srozumitelné formě
zkoumá psychologické onemocnění, které prostupuje lidským sebedestruktivním
chováním, o němž již dávno věděli severoameričtí Indiáni. Poté, co jsem přečetl
jeho knihu, mi bylo jasné, že popisuje stejné psycho-duchovní onemocnění duše, o
kterém jsem psal ve své knize Šílenství George W. Bushe: odraz naší kolektivní
psychózy [The Madness of George W. Bush: A Reflection of our Collective Psychosis]. Zde jsem představil myšlenku, že od úsvitu lidských dějin je náš druh
obětí hromadné psychózy, kterou nazývám maligní egofrenie. Když Forbes mluví o
této stejné psychické epidemii, píše: „Lidé již několik tisíc let trpí morem, chorobou horší než
malomocenství, chorobou horší než malárie, nemocí mnohem horší než neštovice.“ [i] Domorodí lidé sledují stejný
,psychickýʻ[ii] virus, který nazývám maligní egofrenie, již mnoho staletí a nazývají
ho „wetiko“, což je termín používaný lidmi z kanadského indiánského kmene Cree, který vyjadřuje ďábelsky zlého člověka nebo
ducha, který terorizuje ostatní. Profesor Forbes, který byl jedním ze
zakladatelů hnutí severoamerických Indiánů na počátku šedesátých let, říká: „historie
světa během posledních 2 000 let je z velké části tragickým příběhem epidemiologie onemocnění wetiko.“ [iii] Wetiko/maligní egofrenie je ,psychózaʻ v pravém
slova smyslu jako ,nemoc duše nebo duchaʻ. Ačkoli to nazýváme různými jmény,
jak Forbes tak i já poukazujeme na tutéž nemoc psychiky, duše a ducha, která
je jádrem nelidskosti lidstva vůči sobě.
Štítky:
hyperdimenzionální realita,
patologie,
psychopatie,
wetiko
22 února 2018
SOTT Proměny Země - leden 2018: extrémní počasí, planetární změny, bolidy
Extrémní mrazy se po celém světě stávají novou normou, kdy každou zimu
dochází k několikanásobnému prolomení sněhových rekordů doprovázených
extrémně nízkými teplotami. Tento jev má již významný celosvětový dopad
na plodiny, základní infrastrukturu a každodenní život.
Tento
rok většina území USA nadále zažívala jednu z nejhorších zim. Poté co
teploty trochu vystoupaly způsobilo sněhové a ledové tání ničivé záplavy
na středo a severozápadě země.
Mezitím Čína, Japonsko,
Tchaj-wan a Japonsko také zaznamenaly rekordní sněhové srážky a mráz, a
extrémní chlad se také objevil na neobvyklých místech jako Maroko,
Tanzánie, Turecko, Irán, Izrael a Saúdská Arábie. A samozřejmě Evropa
jako obvykle dostala svůj spravedlivý podíl.
Vítr o síle
hurikánu způsobil tento měsíc zmatek v Evropě, USA, Asii a Latinské
Americe a v některých případech byl doprovázen nebývalými tornády.
Ohnivý
kruh vykazoval zvýšenou aktivitu, po celém světě vybuchovaly sopky,
spolu s několika silnými zemětřeseními. Někteří výzkumníci spojují tyto
jevy se zvýšeným výskytem kosmických paprsků.
Takže si lidičky
navlečte své teplé kabáty, protože vzhledem k přicházejícímu nástupu
slunečního minima v rámci současného 11-iletého cyklu může brzy dojít k
tomu, že budeme nuceni čelit začátku nové mini (nebo ,maxiʻ) doby
ledové.
31 ledna 2018
Už dost s nesmyslem globálního oteplování: venku mrzne!
Corey Schink
Sott.net
© Ryan Canty / YouTube
|
„Děti jednoduše nebudou vědět, co je sníh.“ Takto promluvila
,klimatická vědaʻ na přelomu nového tisíciletí.
A pak rychle po sobě přišla tak tvrdá studená období, že pro ně ,klimatičtí vědciʻ
museli vymyslet nový termín: ,polární
vírʻ.Ten současný, nad východní částí Severní Ameriky, prolomil všechny rekordy - a mám na mysli staleté
záznamy. Na Mount Washington v New Hampshire je taková zima, že je to doslova
mimo tento svět: je tam chladněji
než na Marsu. A co ta
supersilná bouře na severovýchodě USA? Pro tu také museli vymyslet nový název.
Počasí, o kterém tvrdili, že ,se brzy nebude opakovatʻ, není opakovaně jen
v severní Americe. Spojené království zažilo na začátku prosince nesilnější
sněžení za poslední čtyři roky. Mrzne i v
Indii, kde následkem podchlazení zemřelo asi 70 lidí, a na Saharské poušti
(ano, na jednom z nejteplejších míst na Zemi) napadlo značné
množství sněhu již druhou zimu za
sebou.
Ale počkat, říkají ,klimatičtí vědciʻ a doma sedící aktivisté, „počasí není
klima.“ Touché! Připomeňme si však, že tito stejní ,odborníciʻ tvrdili, že
takovéto počasí, které právě prožíváme, se „brzy stane záležitostí minulosti
...“
24 ledna 2018
SOTT Proměny Země - prosinec 2017: extrémní počasí, planetární změny, bolidy
SOTT Media
Rekordní sněžení a mráz byly zaznamenány po celém světě, ale USA to
'schytaly' nejvíc, přičemž všech 50 států mělo sněhovou pokrývku před
astronomickým začátkem zimy. Severní Mexiko a východní Asie zažívají
nejhorší zimu za poslední desítky let a v některých částech Austrálie
byli lidé zaskočeni sněhem na začátku léta.
Záplavy i nadále
sužovaly Filipíny a Indonézii, kde byly evakuovány tisíce lidí, zatímco
silný déšť v Albánii způsobil vytopení tisíců domácností a strhával
silnice a mosty.
Kalifornie byla zasažena rozsáhlými požáry,
které spálily kolem 98 000 hektarů půdy, přičemž požár Thomas se stal
největším a nejničivějším v historii Kalifornie. S předpovědí příchodu
'atmosférické řeky' a průtržemi mračen v prvním lednovém týdnu se
obyvatelé 'slunečného státu' nemají nač těšit.
Rozsáhlá sopečná aktivita byla pozorována během prosince taktéž po celém světě a silné zemětřesení zasáhlo indonézskou Jávu.
Stoupl
také počet pozorování bolidů a čím dál více z nich provází hřmění, což
je s velkou pravděpodobností způsobené explozí a následným rozpadem
těchto vesmírných těles.
Atmosférické jevy, včetně duhových
mraků a divných světel na nebi, ohromovaly lidi od Švédska po východní
Rusko; tyto události jsou nejspíše důkazem výrazného ochlazování
atmosféry, což je jeden z ukazatelů možného nástupu nové doby ledové.
13 ledna 2018
V Severní Americe je taková zima, že praskají okna
Bezprecedentní studená vlna, která zasáhla Severní Ameriku, si připravila pro lidi překvapení. Dokonce i ti, kteří jsou zvyklí na zimu, si uvědomují, že dosud nedocházelo k praskání oken kvůli počasí...
Severoameričané sdílejí fotografie svých popraskaných oken na internetu ... a příčinou je zima!
Severní Amerika čelí extrémně studenému období.
Lidé se připravovali na nejhorší poté, co je předpovědi počasí varovaly před prudkým poklesem tlaku vzduchu a rekordně nízkými teplotami v této oblasti.
09 ledna 2018
V Massachusetts zamrzl oceán
Zatímco při pohledu na tyto záběry můžete mít dojem, že se jedná o Arktidu nebo Antarktidu, byly ve skutečnosti natočeny v daleko bližší lokalitě.
Následkem nedávné 'explozivní cyklogeneze' - termín užívaný meteorology k popisu neočekávaných dramatických nebo destruktivních klimatických událostí - zamrzl Atlantský oceán v zátoce Buzzards Bay, Old Silver Beach, North Falmouth, Massachutes.
Přetrvávající teplota dosahující -30 stupňů Celsia způsobila ztuhnutí vrchní vrstvy vodní plochy do té míry, že po ní místní mohou chodit. Ledový krunýř dosahuje zhruba do vzdálenosti 1,5 km od pobřeží.
Na Severu komentář: Pro lepší geografickou orientaci, místo se nachází na úrovni severního Španělska. Začalo velké solární minimum?
Na Severu: další související články na blogu
- SOTT Proměny Země - listopad 2017: extrémní počasí, planetární změny, bolidy
- SOTT Proměny Země - říjen 2017: extrémní počasí
- SOTT Proměny Země - září 2017: Extrémní počasí
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)