22 února 2018

SOTT Proměny Země - leden 2018: extrémní počasí, planetární změny, bolidyExtrémní mrazy se po celém světě stávají novou normou, kdy každou zimu dochází k několikanásobnému prolomení sněhových rekordů doprovázených extrémně nízkými teplotami. Tento jev má již významný celosvětový dopad na plodiny, základní infrastrukturu a každodenní život. 

Tento rok většina území USA nadále zažívala jednu z nejhorších zim. Poté co teploty trochu vystoupaly způsobilo sněhové a ledové tání ničivé záplavy na středo a severozápadě země. 

Mezitím Čína, Japonsko, Tchaj-wan a Japonsko také zaznamenaly rekordní sněhové srážky a mráz, a extrémní chlad se také objevil na neobvyklých místech jako Maroko, Tanzánie, Turecko, Irán, Izrael a Saúdská Arábie. A samozřejmě Evropa jako obvykle dostala svůj spravedlivý podíl. 

Vítr o síle hurikánu způsobil tento měsíc zmatek v Evropě, USA, Asii a Latinské Americe a v některých případech byl doprovázen nebývalými tornády. 

Ohnivý kruh vykazoval zvýšenou aktivitu, po celém světě vybuchovaly sopky, spolu s několika silnými zemětřeseními. Někteří výzkumníci spojují tyto jevy se zvýšeným výskytem kosmických paprsků. 

Takže si lidičky navlečte své teplé kabáty, protože vzhledem k přicházejícímu nástupu slunečního minima v rámci současného 11-iletého cyklu může brzy dojít k tomu, že budeme nuceni čelit začátku nové mini (nebo ,maxiʻ) doby ledové. 

Pokud se vám video líbí, prosíme, sdílejte! 

Navštivte naše stránky: http://sott.net


Sledujte nás na: http://twitter.com/SOTT:NET

Posílejte nám vaše fotky a videa na sott@sott.net 

Zvažte přispění na provoz SOTT: http://www.sott.net/page/3-Support-So...

Použitá hudba: "Escape from the Temple", Petr Kiilstofte: https://machinimasound.com/music/esca...

Licence v rámci Creative Commons Atribution 4.0 International: http://creativecommons.org/licenses/b...

Žádné komentáře: