19 ledna 2009

Jak nacisti nakládali se Židy – Jak Izrael nakládá s Palestinci


Izraelská vláda opakovaně odmítá, že by se způsob jakým nakládá s Palestinci podobal tomu, čemu byli vystaveni Židé pod nacistickou vládou. Ale i nacisti popírali genocidu a válečné zločiny.


Raději než se pokoušet písemně argumentovat, že správci státu Izrael se jeví jako ideologičtí následovnící nacistů, byl v následující foto kompozici, s větší výpovědní hodnotou než by se kdy dalo dosáhnout slovy, vedle sebe postaven dnešní život Palestinců na okupovaném území a život Židů před 68 lety v Německu a Polsku.


Budování zdí a plotů pro věznění lidíVojenská kontrolní stanoviště znemožňující volný pohyb civilistů

Zatýkání a bezdůvodné obtěžováníDemolování domovů a živobytí


Vraždění mladých a nevinnýchZdroj: Nazi Treatment of Jews - Israeli Treatment of Palestinians

5 komentářů:

hestroy řekl(a)...

Hmmm, tak to opravdu sedí.

Gagh řekl(a)...

Je načase začít dávat holocaust do souvislostí nejen historických, ale i současných, mezinárodně-politických

Anonymní řekl(a)...

Všude jsou lidé stejní - Dobří a zlí.
A to by si měly uvědomit obě znesvářené strany!

Anonymní řekl(a)...

...blbost tohle srovnávat....autor by se měl zamyslet...příbuznej těch dětí z Palestiny někde lítá s podomácku vyrobenými výbušninami a nebo rovnou s raketou dodanou alkajdou...zatím co příbuzný těch dětí z waršavského ghetta byl určitě už v plynové komoře...nedá se to srovnávat!!!

Anonymní řekl(a)...

Poviem to takto , kazdy odsudzuje koncetracne tabory za 2 sv. vojny. Statnici zo vsetkych krajin tam chodia na vyrocia davat vence ale pritom je jasne ze novodobe tabory existuju len v inych krajinach... ci USA , Cina , Koreja a dalsie krajiny.